program

20:00 / kino / vstupenky

4. 5.

Improvizační zápas: Muži vs. Ženy

Tradiční improvizační zápas v němž se utkají herci divadla Odvaz rozdělení do dvou týmů na muže a ženy. Odvěký souboj dvou pohlaví se tentokrát uskuteční na improvizačním jevišti. Kdo u diváků zaboduje a komu přinesou vítězství? Pod dohledem přísného rozhodčího o výsledku rozhodnou právě diváci.

Co je improvizační zápas?
Zápas v improvizaci je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizačních kategoriích na divácká témata. Cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci a především bavit diváky.

19:00 / improvizace / vstupenky

5. 5.

Onlajnov l Zákaznická péče v praxi

Zveme vás na první akci z ostravské série minikonferencí s názvem Onlajnov! Hlavní slovo v Onlajnově mají řečníci s bohatou praxí, kteří Vám rádi předají své know-how i mimo přednášku v panelové diskusi nebo při networkingu.

18:00 / kino / vstupenky

6. 5.

Křížová výprava

Abel a Marianne jednoho dne zjistí, že jejich třináctiletý syn Joseph tajně prodal nejcennější rodinný majetek. Oba rodiče rychle pochopí, že Joseph není jediný, kdo se různými způsoby snaží financovat záhadný projekt – jde o stovky dětí, zapojené po celém světě. A jejich posláním je zachránit planetu.

17:30 / kino / vstupenky

Amélie z Montmartru

Amélie žije v pařížské čtvrti Montmartre, která je světem sama pro sebe. Je číšnicí v místním bistru, nakupuje u místního zelináře, zdraví sousedy jako na malém městě. V jejím životě se nikdy neudálo nic zvláštního, až na matčinu kuriózní smrt, nad níž Améliin tatínek stále truchlí. Amélie by asi zůstala smířená se svým osamělým údělem, kdyby jednoho dne neobjevila ve svém bytě ukrytý poklad v podobě staré krabice s památkami na dětství někdejšího nájemníka. Nejenže se Amélie rozhodne po letech doručit krabici jejímu majiteli, ale dospěje současně k poznání, že může pomáhat zlepšit a napravovat okolní svět. Když pak jednoho dne objeví člověka sbírajícího u nádražních fotoautomatů zahozené podobenky cizích lidí, Amélie se zamiluje. Trvá to ale ještě nějaký čas, než se seznámí s Ninem a než mu dovolí rozšifrovat její tajemné zprávy.

20:00 / kino / vstupenky

7. 5.

Nic k smíchu

Kasper Berntsen (40) je úspěšný stand-up komik. Má všechno, co si člověk může přát: pravidelně vystupuje v nejlepším komediálním klubu ve městě, má krásnou přítelkyni a vede báječný život jako veřejně známá osoba. Jednoho dne se však všechno změní. Kasper je propuštěn a přijde o své pravidelné vystoupení. Ještě téhož večera, kdy se vrátí domů, ho opustí jeho přítelkyně. Aby toho nebylo málo, Kasper se ocitne tváří v tvář nejhorší noční můře, jakou si lze představit: je pozván k lékaři, kde zjistí, že má nevyléčitelnou rakovinu. To vše ve stejný den. Nic k smíchu je dojemný příběh o tom, jak se Kasper vyrovnává s vážnou nemocí a jak získává novou víru v sebe sama a znovu se začíná smát.

17:30 / kino / vstupenky

11. 5.

Impro talk show: Drink na míru

Herci Divadla improvizace Odvaz okoření svým improvizováním příjemné a zábavné povídání s populárním ostravským barmanem a Fusatým tatou Šimonem Kořeným. Jak namíchat drink snů? Co je poslední hit mezi drinky? Jaké bylo nejdivnější přání, které si Šimon na baru vyslechl?

Impro talk show je kombinací klasického povídání se zajímavým hostem a improvizačních příběhů, které jsou jím inspirovány. Takže o pořádnou zábavu opět nebude nouze.

19:00 / improvizace / vstupenky

12. 5.

Promlčeno l Febiofest

Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek (Karel Roden) se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby se jednou provždy vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která si jeho příběh vymíní pro svoji živě vysílanou noční show. Netuší ale, že se sama stává součástí temného příběhu, o který se začíná zajímat pražská kriminálka. Začíná urputný boj o čas a spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno?

19:00 / kino / vstupenky

13. 5.

Kdyby radši hořelo l Febiofest

Trochu nešikovný dobrovolný hasič Standa se připravuje na příchod potomka a vše konzultuje se svým vzorem, náčelníkem Bróňou. Když podezřelá automobilová nehoda na velikonočním jarmarku způsobí ve vsi iracionální paniku plynoucí ze strachu před domnělým terorismem, Bróňa se stane vůdčím hlasem nově ustavené domobrany. Chránit své spoluobčany se rozhodne za každou cenu – a Standa zůstává rozkročen mezi jeho čím dál fanatičtějším jednáním a sílící pochybností o celé situaci.hny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. 

20:00 / kino / vstupenky

14. 5.

Tichá země l Febiofest

Dokonalý mladý polský pár si pronajme dům k rekreaci na italském ostrově. Avšak bazén v domě je rozbitý. Ignorujíc skutečnost, že ostrov čelí nedostatku vody, požadují nápravu. Následná přítomnost opraváře – nelegálního imigranta – naruší jejich představu o klidu a bezpečí a spustí řetězec událostí, který je donutí jednat instinktivně a iracionálně. Příběh o odcizení – nejen od sebe navzájem, ale také od světa, v němž se potřeba pohodlí mění v boj o přežití.

19:00 / kino / vstupenky

18. 5.

Improshow: Detektivka

Co se stalo, to nikdo neví… Jediná věc je jasná, začíná to vraždou! Ať jste milovníci Poirota, Holmese, rady Vacátka či holdujete spíše severským detektivkám, zavítejte do světa napětí, skrývaných a odhalovaných tajemství, správňáků i padouchů. Improvizované příběhy na vaše témata tentokrát v hávu krimi a detektivek.

V této improvizační show sledují diváci několik roztodivných postav v podání hráčů divadla Odvaz, kteří sami neví, kdo je vrah a co se vlastně stalo. Jedinečný příběh, se vytváří přímo na jevišti a už nikdy se nebude opakovat. Jedná se o originální improvizační formát divadla Odvaz.

19:00 / improvizace / vstupenky

 

Vstupenky zakoupíte přes GoOut

nebo u nás na baru.

Máte zájem dostávat naše filmové

tipy do mailu?

Přihlaste se k newsletteru.